Binance’in Tuttuğu 30 Kripto Ortaya Çıktı: Bu Gelişme ise Can Sıktı!

Kripto para borsası devi Binance ve eski CEO’su Changpeng Zhao’ya karşı açılan toplu dava, bir temyiz mahkemesinin kararıyla yeniden açıldı. Davacılar, Binance’den menkul kıymet satın aldıklarını ve platformun bu varlıkların uygun şekilde kaydedilmediğini iddia ediyor. Bu gelişme, Binance ve kripto para piyasası için önemli sonuçlar doğurabilir.

Binance için menkul kıymet davası yeniden açıldı

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Binance ve eski CEO’su Changpeng Zhao’ya karşı bir toplu dava vardı. Bu, temyiz mahkemesinin kararıyla yeniden açıldı. Davacılar, Binance’den menkul kıymet satın aldıklarını ve platformun bu varlıkların uygun şekilde kaydedilmediğini iddia ediyor. Dava hakkında aşağıdaki maddeler önemli:

 • Nisan 2020’de bir grup kripto para yatırımcısı tarafından açıldı.
 • Yatırımcılar, Binance’den ERC-20 tokenleri EOS, TRX, ELF, FUN, ICX, OMG ve QSP satın aldıklarını ve bu tokenlerin menkul kıymet olduğunu iddia ediyor.
 • Mayıs 2022’de bir alt mahkeme, davacıların zaman aşımı süresi dolduktan sonra dava açtıklarına karar verdi ve davayı reddetti.
 • İkinci Bölge Temyiz Mahkemesi, 9 Mart 2024’te alt mahkemenin kararını bozdu ve davacının davayı yeniden açmasına izin verdi.

Temyiz mahkemesinde, davacıların tokenleri ABD’deki sunucularda satın aldıklarını ve Binance’e ABD’den eriştiklerini “makul bir şekilde iddia ettiklerini” belirtti. Binance’in genel merkezi veya herhangi bir fiziksel konumu olmadığına dair önceki iddiaları reddetti. Zaman aşımı sorununa değinerek, davacıların tokenleri satın alana kadar zaman aşımı süresinin başlamadığını ve bu sürenin davayı açmalarından sonraki bir yıl içinde olduğunu belirtti.

Davanın sıradaki aşaması ne olacak?

Şimdi ise beklenenlere göre, dava bölge mahkemesine geri gönderilecek. Taraflar, tokenlerin menkul kıymet tanımına uyup uymadığını tartışma şansı bulacak.

Binance’in finansal durumu: Rezerv raporu yayınlandı

Bu sırada kripto borsası Binance, platformun finansal operasyonlarına şeffaflık sağlamak amacıyla 16. Rezerv kanıtını yayınladı.

 • 1 Mart 2024’te yapılan snapshot’a göre:
  • Kullanıcıların Bitcoin varlıkları 31.998 BTC azalarak 562.000 BTC’ye düştü.
  • Kullanıcıların Ethereum varlıkları 180.000 ETH azalarak 3.98 milyon ETH’ye düştü.
  • Kullanıcıların Tether varlıkları 1.71 milyar USDT artarak 19.5 milyara ulaştı.

Rezerv kanıtı, BTC, ETH, USDT, BNB, SOL, FDUSD, XRP, USDC, TUSD, DOGE, MATIC, DOT, LINK, SHIB, ARB, LTC, OP, CHZ, UNI, APT, GRT, SSV, CHR, ENJ, 1INCH, CRV, WRX, MASK, HFT ve BUSD için müşteri ve Binance net bakiyelerini ayrıntılı olarak gösteriyor. Bu gelişmeler, Binance ve kripto para piyasası için önemli sonuçlar doğurabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x