Türkiye’nin Konuştuğu Kazada, Ünlü Estetikçi Babayla İlgili Dikkat Çeken Ayrıntı!

Türkiye’nin gündeminde olan anne ile oğlun karıştığı trafik kazası sonrasında, dikkat çekici bir detay ortaya çıktı: Ünlü estetik cerrah Bülent Cihantimur’un babası, 6 yıl önce meslek etiklerine uymadığı gerekçesiyle Türk Plastik ve Rekonstrüktif Estetik Cerrahi Derneği tarafından üyeliği sonlandırıldı.

Cihantimur, hekimlik etiğiyle çelişen davranışları nedeniyle dernekle olan ilişkisini kaybetti. Habertürk’ten Öznur Karslı Çetiner’in haberine göre, derneğin genel kurul kararıyla üyeliği sonlandırılan Op. Dr. Bülent Cihantimur’un, tıp camiasındaki itibarı ve etik kurallara uymadığı gerekçesiyle Türk Plastik ve Rekonstrüktif Estetik Cerrahi Derneği’nden ihraç edildi.

Cihantimur’un üyeliğinin sona erdirilmesinin sebepleri arasında, hastalardan gelen şikayetlerin yanı sıra, estetik kliniğinin tanıtımını yapmak amacıyla TIR dorsesinde cilt bakımı ürünleri satması da bulunuyor. Bahsi geçen klinik, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü’nün düzenli denetimlerinin yanı sıra, alınan şikayetler üzerine de denetimlerden geçmişti. Klinik en son olarak 2023 yılının kasım ayında denetlendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x